5 причин їсти свіжі овочі та фрукти щоденно

Весною на присадибних ділянках, ринках, в магазинах активно починають появлятися свіжі овочі та фрукти. Всім відомо, що раціональне та дієтичне харчування передбачають обов’язкове включення в раціон страв з фруктів і овочів. Спробуємо розібратися в чому полягає їхня користь для організму і яку кількість свіжих овочів та фруктів потрібно з’їдати щоденно.

Отже, свіжі овочі та фрукти:

Незамінне джерело вітамінів та мінералів
Щоденно вживаючи свіжі овочі та фрукти, ми отримуємо необхідну кількість вітамінів А, С, Е, В1, В2, В6, К, РР. Крім того багато заліза, калію, магнію, кальцію, фосфору та інших мікроелементів. Завдяки цим речовинам відбуваються процеси кровотворення, зміцнюється імунітет, забезпечується нормальна діяльність всіх органів та систем.

Запорука молодості та довголіття
Старіння – це процес окислення, а вживання в їжу антиоксидантів дозволяє уповільнити цей процес, а значить і старіння нашого організму. Крім того вони попереджують розвиток онкологічних захворювань. В овочах та фруктах міститься велика кількість антиоксидантів, але вони залишаються активними лише протягом декількох годин, потім гинуть. Тому вживати їх потрібно регулярно. Це сповільнить процес старіння і збереже Вашу красу та здоров’я.

Допомагають схуднути
Овочі та фрукти майже не містять калорій, натомість мають велику кількість клітковини, яка дає відчуття ситості. Тому їх можна їсти в будь-якій кількості і не боятися набрати зайві кілограми. Клітковина забезпечує правильну роботу всього шлунково-кишкового тракту. До того ж виконує функцію сорбенту, тобто збирає шкідливі речовини, канцерогени і виводить їх з організму

Рятують від інфаркту та інсульту
В даному випадку мова йде про холестерин, який накопичується у внутрішній стінці судин і призводить до розвитку серцево-судинних захворювань та їх ускладнень. Знизити його рівень в крові теж допоможуть фрукти і овочі. Холестерин потрапляє в організм з тваринною їжею. В рослинній їжі холестерину немає, натомість є пектин та клітковина, які допомагають виводити шкідливий холестерин з організму.

Забезпечують хороший настрій
Фрукти та овочі містять речовини (селен, фолієву кислоту, калій, вітамін С), які сприяють виробленню ендорфінів – так званих “гормонів щастя”. Тому, якщо у Вас поганий настрій, з’їжте порцію фруктів і Вам одразу захочеться посміхнутися.

Для того щоб організм отримав повноцінну дозу усіх необхідних йому речовин протягом дня слід вживати принаймні 5 порцій фруктів та овочів. Порція – це розмір Вашої пригоршні. 5 порцій дорослої людини міститимуть приблизно 500 г овочів і фруктів. І не забувайте, важливо, щоб на столі було різноманіття, тільки так організм отримає оптимальну кількість корисних речовин і вітамінів.