Результати медико-соціальної акції

З метою профілактики серцево-судинних захворювань серед населення області в рамках заходів регіональної програми «Волинькард» та з нагоди відзначення «Всесвітнього дня без тютюну» обласним центром здоров’я було організовано проведення «Днів здорового серця на Волині». Через засоби масової інформації населення міст та районів області ознайомлене з метою та часом проведення акції. Усі бажаючі у період з 25 по 29 травня 2015 року мали можливість пройти обстеження на предмет виявлення факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги, міських та районних лікувальних закладах. Крім того, були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях: торговельних центрах, школах, аптеках, автостанціях.

За час акції проведено вимірювання артеріального тиску 37183 особам.

Вперше виявлено підвищений артеріальний тиск у 3302 осіб, що становить 8,9% від усіх обстежених.

Серед відвідувачів розповсюджувались буклети «Захистіть своє серце», «Контрольований артеріальний тиск – шлях до продовження Вашого життя», листівки «Куріння вбиває».

Одночасно з процедурою вимірювання артеріального тиску проводилась роз’яснювальна робота щодо факторів серцево-судинного ризику та необхідності регулярного відвідування лікаря. Особи з вперше виявленим підвищеним артеріальним тиском направлялись на дообстеження.

За час проведення акції прочитано 129 лекцій, організовано 8 вечорів запитань вечорів та відповідей, опубліковано 14 статей у місцевій пресі.

У школах, професійно-технічних училищах проведено 243 бесіди про шкідливість тютюнокуріння, методи позбавлення від тютюнової залежності, розповсюджувались листівки «Скажи тютюнопалінню – Ні!», «Органи мішені тютюну».

У лікувальних закладах області оформлені куточки здоров’я, в яких розміщені санітарні бюлетені «Куріння – звичка, яка вбиває».

Маємо надію, що проведення таких акцій змусить людей частіше задумуватись про стан свого здоров’я, а також, зокрема, й про профілактику чинників, що зумовлюють виникнення серцево-судинних захворювань.