Лідери місцевих громад доєднались до програми «Волинькард»

Цими днями у Луцьку тривали навчальні курси для очільників місцевих рад області, які відбулись зусиллями Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
Паралельно з профільною навчальною програмою присутні обранці та обраниці місцевих громад були задіяні у заході «Волинькарду»: саме з них його керівництво вирішило розпочати новий етап боротьби з аномальним наступом смертності від серцево-судинних захворювань в області.zriteli На сьогодні з 10-ти смертей в області 7 траплялись саме внаслідок цих хвороб. Наприклад, тільки торік від інсультів передчасно загинули 820 волинян, загалом ця проблема на кілька порядків випереджає питання онкологічних захворювань, до ризику яких, втім, люди зазвичай ставляться з більшим острахом.
Оскільки, згідно статистики, фактори ризику цих недугів є найбільш вражаючими не в містах, а у селах, інформаційну та профілактичну кампанії зосередять передусім у районах. При цьому медики вкрай потребують підтримки місцевих лідерів, оскільки основна площина кампанії буде вибудована саме на рівні громад.
Невтішну картину жахливого становища свідомості українців у ставленні до свого власного здоров’я  змалював присутнім очільник Волинського центру кардіоваскулярної патології та тромболізису, науковий керівник програми «Волинькард» в області, доктор медичних наук Андрій Ягенськийyagenski.  З його слів, якщо вжити заходів вже і тепер, протягом кожного року наполегливих суспільних профілактичних та інформаційних дій будуть врятовані життя 1 200 осіб. «Всі ці люди, які йдуть лише з життя тому, що були обтяжені безглуздими міфами щодо шкідливого лікування гіпертонії, цілком могли б жити ще і ще. Але найгірше, що в додаток до жахаючого рівня смертності безліч людей після інсультів стають інвалідами», – каже медик.
Зміни у свідомості людей, які мають врешті-решт обрати здорову їжу, регулярний прийом ліків протягом усього життя, почати більше рухатись та припинити палити, будуть повільними, але це потрібно підштовхнути.
Для почату лікарі задіяли саме керівників місцевих громад області, користуючись нагодою їхнього зібрання у Луцьку: усі бажаючі взяли участь в обстеженні, яке має продемонструвати кожному з них індивідуальний рівень небезпеки захворіти на найбільш небезпечні хвороби нинішніх українців. Адже ми далеко випередили інші нації у схильності до недугів серцево-судинної системи, не в останню чергу – через перевагу тваринних жирів у їжі, споживання алкоголю та паління.

nurse