У дітей з надмірною масою тіла гіпертензія виникає у 6 разів частіше.

Не новина, що зайві кілограми підвищують ризики розвитку багатьох захворювань у дорослих, таких наприклад як гіпертонія, цукровий діабет та ін.

На минулому Європейському конгресі кардіологів у Барселоні, було презентовано результати ретроспективного дослідження, в якому вивчали чи зайва маса тіла та ожиріння у дітей впливають на розвиток гіпертензії. Результати чітко демонструють, що надлишкова маса у дітей та підлітків суттєво збільшує ризик прегіпертензії та гіпертонії.

Загалом у дослідженні взяли участь до 22 000 учасників. Середній вік дітей становив 7 років, а підлітків – 14 років. При обстеженні враховувалися: індекс маси тіла( ІМТ), окружність талії, відношення талії до росту, відсоток жирової тканини, товщину шкірної складки.

Серед дітей одного віку підвищений ризик гіпертензії виявлявся в учасників з більшою масою тіла. Так, імовірність гіпертензії зростає від 5,4% у дітей з нормальною масою, 9,8% – в учасників з надлишковою масою тіла і до 21,5% – у дітей з ожирінням. Достовірнішим предиктором гіпертензії, як показало дослідження, є велика окружність талії та співвідношення між талією ростом, а не індекс маси тіла.

Дослідники підкреслили необхідність навчати дітей основним принципам здорового способу життя ще зі шкільних років. Акцентовано увагу саме на достатній фізичній активності та раціональному харчуванні. Крім того, необхідно всіляко допомагати схуднути дітям з ожирінням, адже важко уявити, що їх може чекати у дорослому віці, якщо у 7 років вони вже мають діагностовану гіпертензію.

Експерти ВООЗ стверджують, що 80% серцево-судинних захворювань можна легко попередити. Дане дослідження доводить, що починати треба з раннього віку, тобто вже у 5-6-7 років, а не чекати до 16-17-18-ти.