Любителям кави буде цікаво.

Думки про користь і шкоду цього напою досі залишаються суперечливими. Результати великого французького ретроспективного аналізу принесли хороші новини усім кавоманам . В дослідженні взяли участь 176 437 учасників віком від 16 до 95 років, які були оглянуті протягом 2001-2011рр. Учасників розділили на 3 групи в залежності від кількості випитих за день чашок кави або чаю: І- ті, хто не вживають взагалі кави і чаю; ІІ- ті , хто вживають від 1 до 4 чашок за день; ІІІ- ті, хто вживають більше 4 чашок.

Вчені відмітили , що чоловіки є більшими любителями кави, тоді як жінки віддають перевагу чаю. Цікаво, ті, хто вживали каву також палили цигарки, мали високий рівень холестерину, більше стресових ситуацій і були схильними до депресій. З іншого боку, вживання чаю асоціювалося з низьким холестерином, але також з частими стресами та схильністю до депресій.

Дослідники продемонстрували, що вживання кави і чаю пов’язане з невеликим, але статистично значущим зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску, найбільш вираженим у групі де вживали більше 4-ох чашок кави або чаю на день. Кофе_1Зниження ж частоти серцевих скорочень, відмітили більше у любителів чаю.


Інше дослідження, яке проводилося в США, показало, що у кавоманів рідше відмічаються порушення серцевого ритму , такі як екстрасистолічна аритмія чи миготлива аритмія.

Так, незалежно від статі , етнічної приналежності та куріння тютюну люди, що випивають щодня від однієї до трьох чашок кави, потрапляють до лікарні з аритмією на 7 % рідше, а ті хто випиває не менше чотирьох чашок – на 18 % рідше, у порівнянні з людьми, які не п’ють кави взагалі!


Як бачите, вживання кави і чаю має свої позитивні моменти. 😉