Зайві сантиметри можуть бути небезпечними.

Зайві сантиметри є не лише естетичною проблемою, яка непокоїть представниць прекрасної статі. Дане питання широко обговорюється та вивчається науковцями. Виявилося, що збільшення обводу талії є небезпечним для здоров’я та призводить до запуску багатьох патологічних процесів організмі людини і викликає розвиток різних захворювань.


Згідно з нещодавно опублікованими результатами 11 когортних досліджень, в яких взяли участь більше 650 тис. чоловіків та жінок, велика окружність талії (абдомінальне ожиріння), незалежно від індексу маси тіла пов’язана з підвищеним ризиком смерті. Про так зване абдомінальне ожиріння говоримо тоді, коли об’єм талії на рівні пупка у чоловіків > 102 см, у жінок – >88см. Вчені наголошують, що вимірювання окружності талії має визначатися разом з оцінкою індексу маси тіла, для того щоб вчасно виявляти групи пацієнтів, які мають високий ризик смерті пов’язаний з ожирінням.


Ціллю даного аналізу, було встановити вплив окружності талії на смертність при різних значеннях індексу маси тіла. В ході дослідження було показано, що при збільшенні окружності талії на кожні 5 см ризик смерті зростає на 7 % у чоловіків та 9 % у жінок. Даний взаємозв’язок чітко спостерігається навіть при нормальному індексі маси тіла. При цьому спостерігався чіткий зв’язок зі смертністю від дихальних розладів, серцево-судинних причин та рідше онкологічних захворювань.


Навіть самостійно, взявши звичайну сантиметрову стрічку, нескладно визначити чи знаходитися Ви у групі ризику. Якщо так, то за допомогою раціонального харчування та щоденних фізичних навантажень спробуйте відкоригувати даний фактор ризику.