Ми боремося проти тютюнопаління!

Куріння тютюну – найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Немає сумніву у тому, що з курінням пов’язана велика кількість всіляких хвороб.

31 травня у всьому світі проходять акції по боротьбі з курінням – день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Відзначення Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням є ще одним приводом для усвідомлення небезпеки, яку завдає здоров’ю людини тютюнопаління та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.

 

 

 

 

Саме тому в області згідно наказу №149-од від 19.05.2015 року управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації проводиться медико-соціальна акція «Дні здорового серця на Волині. Скажи «Ні!» тютюнопалінню».

З метою підвищення ефективності санітарно-освітньої та профілактичної роботи серед населення області щодо попередження серцево-судинних захворювань, пропаганди здорового способу життя та в рамках регіональної програми «Волинькард» працівниками Волинського обласного центру здоров’я та працівниками лікувально-профілактичних закладів області організовано тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску населенню в громадських місцях у період 25 – 29 травня 2015 року. Долучились до акції і студенти Луцького базового медичного коледжу, які розповсюджували листівки про шкідливість тютюнопаління.

 

 

 

 

Лікарі первинної ланки (дільничні терапевти, педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини) читали лекції, проводили бесіди про шкідливість тютюнопаління.

Працівниками обласного центру здоров’я проведено анкетування учнів шкіл щодо шкідливості тютюнокуріння. Результати анкетування свідчать про те, що 90% респондентів мають намір пропагувати здоровий спосіб життя серед знайомих, в тому числі активно боротись з поширенням тютюнопаління. Приємним є й той факт, що більшість з опитуваних не курять. Порівнюючи дані анкетування з минулорічним, спостерігається тенденція до зменшення числа курців та збільшення кількості учнів, які негативно ставляться до куріння.

 

 

 

Тільки завдяки спільним зусиллям у боротьбі зі шкідливими звичками, в тому числі і з тютюнопалінням, є шанс зробити наше суспільство більш здоровим!