Сік грейпфрута може бути небезпечним

До вживання цього цитрусового треба відноситися з обережністю. Це твердження особливо актуальне для людей, які змушені щоденно приймати медикаменти.


Повідомлення про те, що сік грейпфрута якимось чином змінює механізм засвоєння різних лікарських препаратів з’являлися вже давно. Однак, з чим пов’язані можливі передозування медикаментів? Виявляється, хімічні компоненти грейпфрута – фуранокумарини – блокують дію ферментів, які розщеплюють лікарські засоби в організмі людини. Як наслідок – в крові накопичується дедалі більше препарату з кожним наступним прийомом та збільшується токсичний вплив на нирки та печінку.


Одне з досліджень продемонструвало, що під час прийому фелодипіну (медикамент для зниження артеріального тиску) зі склянкою грейпфрутового соку , вміст препарату в сечі збільшився втричі, ніж після прийому його зі склянкою води.


В даний час існує більше 40 препаратів, які не можна вживати разом з грейпфрутом. До них відносяться: аміодарон, варфарин, кларитроміцин, еритроміцин, карведілол, карбамазепін, фелодипін, верапаміл, ніфедіпін, аторвастатин, кортизол, метилпреднізолон, прогестерон, тамоксифен та інші. Передозування того чи іншого лікарського засобу може викликати аритмію, шлунково-кишкову кровотечу, різке зниження артеріального тиску, ниркову та печінкову недостатність і навіть призвести до смерті. Тому, якщо Вам доводиться щоденно приймати якісь медикаменти, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем чи сумісні вони з грейпфрутом.