Cпека та цигарки – фатальне поєднання!

Влітку температура повітря часто піднімається вище 30 градусів. Висока температура збільшує навантаження на серце, тому багато людей погано себе почувають. Крім того у спеку ризик утворення тромбів підвищується в десятки разів, оскільки через втрату рідини з потом зменшується кількість плазми крові, відбувається її згущення. Курці навіть не здогадуються, що їх згубна звичка може призвести до летальних наслідків.


Чому ж цигарки такі небезпечні?

Виявляється, нікотин у поєднанні з оксидом вуглецю, який вдихається з димом цигарок, підвищує здатність тромбоцитів склеюватися і тим самим збільшує ризик утворення тромбів. Вони закупорюють судини та можуть викликають інфаркт, інсульт чи порушення кровопостачання нижніх кінцівок.

Лікарі попереджають, що спека підвищує тромбоутворення на 20%, а у поєднані з курінням ризик зростає до 100%. Крім того, ймовірність утворення тромбів прямо пропорційна кількості викурених цигарок і ступеню зневоднення організму. Тому в спеку, для попередження зневоднення, необхідно вживати від 1,5 до 2 л води, краще зменшити калорійність їжі і категорично забороняється курити.