У 2013 році хворим на гіпертонію жителям Волині передбачено майже 4 млн. грн. на пільгові рецепти

Урядовою Постановою від 25 квітня 2012 року втілюється пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Його реалізація здійснюється у два етапи. Перший етап – підготовка лікувально-профілактичних закладів, лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги до порядку та правил виписування рецептів для хворих на гіпертонічну хворобу, уточнення реєстру хворих, які потребують медикаментозного лікування.

У рамках другого етапу Кабінет Міністрів України виділяє кошти для аптек, щоб компенсувати витрати на медикаменти. Згідно з урядовою Постановою на ці цілі в минулому році наша область отримала субвенцію у розмірі 815 тис. 800 грн. Лікувально-профілактичними закладами області було забезпечено пільговими рецептами близько 30 тис. осіб.

На диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах Волині знаходиться 178 335 осіб, які мають гіпертонічну хворобу. В цьому році для хворих на гіпертонію передбачено майже 4 млн грн на пільгові рецепти. За пільговими рецептами необхідно звертатися до лікарів (дільничних, сімейних, кардіологів) за місцем проживання. Відпускають медикаментозні препарати в аптекках.