Як уникнути інсульту – 6 правил

Останнім часом жваво обговорюються результати дослідження, які демонструють зростання ризику розвитку інсульту серед молодих жінок з ожирінням та порушенням обміну речовин. Ризик розвитку інсульту в даній групі досліджуваних зростає більш ніж в три рази.

Згідно з даними статистики, кожні дві секунди, інсульт уражає одну людину, незалежно від віку чи статі. Із 15 мільйонів людей, у яких трапляється інсульт, шість мільйонів не виживають. Вражаючим є той факт, що інсульт молодшає. Дані опубліковані в журналі The Lancet, демонструють збільшення на 25% кількості випадків інсульту у людей віком від 20 до 64 років у всьому світі. На молодшу вікову групу в даний час припадає 31% випадків інсульту, тоді як до 1990 року це цифра становила 25%.

Вчені наголошують, що молоді жінки, з надлишковою вагою чи ожиріння, мають безліч можливостей, щоб схуднути і вести здоровий спосіб життя. Саме так вони можуть захистити себе від інсульту.
Науковці пропонують виконувати шість пунктів для попередження цієї недуги:

Крім того, велику увагу у цьогорічних рекомендаціях стосовно зниження ризику інсульту приділяється жінкам, для яких ця проблема є актуальнішою, ніж для чоловіків. Були встановлені ризики характерні лише для жінок. Зокрема мова йде про вагітність, використання оральних контрацептивів та замісну гормональну терапію. Як одному з факторів цереброваскулярного ризику, особливу увагу приділяють розвитку прееклампсії під час вагітності. Було показано, що прееклампсія подвоює ризик інсульту протягом всього життя жінки, навіть якщо артеріальний тиск нормалізувався після вагітності.