Волинським обласним центром здоров’я проведено анкетування учнів щодо тютюнопаління

Ми живемо у складному світі, який постійно нас випробовує на міцність. Здорова сильна духом людина розуміє, що життя це боротьба і старається перебороти труднощі.

Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, невпевненість і тому алкоголь, наркотики, а також тютюн є, як їй здається, універсальними засобами. Вони залежно від потреби розслабляють або стимулюють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення, причому фальшиві та тимчасові.

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, сама найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка.

Щороку від хвороб, пов’язаних з тютюном, помирають чотири мільйони людей або одна людина кожні вісім секунд.

На Волині, згідно статистичних даних, близько 21 відсотка курців у віці 12 років і старше. Цей показник є дещо нижчим, ніж загалом по Україні, де показник 22%. Завдяки системним заходам, які здійснюються на загальнодержавному рівні – а це підняття в рази акцизу на тютюн, введення заборон на куріння в громадських місцях, активна інформаційна, освітня кампанія ( в тому числі введення надписів на пачках цигарок і картинок про небезпеку куріння) сприяло тому, що Україна з країн « лідерів » по курінню перемістилась з 4 місця по поширеності тютюнопаління в третій десяток.

Щороку працівниками Волинського обласного центру здоров’я проводиться анкетування учнів та студентів щодо шкідливості куріння.

В цьому році в анкетуванні брали участь 100 учнів 13-14 років, 48-хлопців та 52-дівчат (вік, у якому діти починають експериментувати з цигаркою).

IMG_4547Результати анкетування свідчать про те, що 90% респондентів мають намір пропагувати здоровий спосіб життя серед знайомих, в тому числі активно боротись з поширенням тютюнопаління. Приємним є й той факт, що більшість з опитуваних не курять.

Про те, що куріння є шкідливим і викликає залежність знають всі, при чому 98% опитаних визнають заборону на куріння.

На думку чи введення попереджувальних надписів і картинок на пачках цигарок впливає на зменшення бажання бути курцем 57% відповіли ствердно, а 46% опитаних учнів при виборі друзів зважають на те, чи вони курять.

Приємно відзначити те, що на запитання «Чи спостерігаєте Ви тенденцію, що в останні роки серед Ваших знайомих збільшується кількість людей, які кинули палити або не палять взагалі?» ствердно відповіли 67 респондентів, і 33 відповіло – ні.

На думку опитуваних, на зменшення поширеності тютюнопаління найкраще впливає підвищення цін на цигарки та особистий позитивний приклад друзів, батьків.

Порівнюючи дані анкетування з минулорічними, спостерігається тенденція до зменшення числа курців та збільшення кількості учнів, які негативно ставляться до куріння.

Отруйність нікотину відчув кожний, хто спробував першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і неприємні відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття.

Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів, хоча отруєння організму триває.

Почати курити набагато легше, ніж покинути.

Тому будьте мудрими та обережними, це допоможе вам зберегти здоров’я та життя.