Перегляд телевізора вкорочує тривалість життя.

Серцево-судинні захворювання є однією з найпоширеніших причин смертності серед населення і виявляється, перегляд телевізора пов’язаний із ризиком їх виникнення.

Європейські вчені у ході чергового дослідження прийшли до висновку,що перегляд телевізора шкодить здоров’ю всього організму, зокрема чинить негативний вплив на серцево-судинну систему. Вони стверджують, що кожна година проведена перед телевізором скорочує ваше життя на 22 хвилини!


Шкода від тривалого перегляду телевізора прирівнюється до шкоди, яку викликають гіподинамія, паління та ожиріння разом узяті.

За підрахунками учених, якщо ви проводите біля 5 годин на день за переглядом різноманітних фільмів та телепередач, ваше життя в середньому скорочується на 4,8 роки. Доведено, що кожна година проведена перед екраном збільшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 7%.

Що ж стосується дітей, то перегляд ними телевізора в два рази підвищує ризик ожиріння, а це може призвести до розвитку хвороб серця і діабету в майбутньому. Дослідження показали, що діти і підлітки у віці від 5 до 18 років, які проводили перед телевізором більше 5 годин на день, в два рази більше мали жирові відкладення в ділянці живота, і в них відмічалося ожиріння внутрішніх органів – серця та печінки.

Не важко здогадатися, що основна шкода від перегляду телевізора пов’язана зі зміною способу життя, як наслідок-розвиток гіподинамії та ожиріння, а це у свою чергу є грізними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань.