Результати медико-соціальної акції

Підведено підсумки медико-соціальної акції, котра проводилась з метою профілактики серцево-судинних захворювань та в рамках реалізації регіональної програми «Волинькард». Під час акції працівниками  Волинського обласного центру здоров’я, лікувально-профілактичних закладів області, студентами медичних коледжів у громадських місцях було організовано тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску (АТ) усім бажаючим у період з 30 по 31 травня 2016 року.

Згідно з результатами всього за період медико-соціальної акції артеріальний тиск виміряно 28 066 особам, з них вперше виявлено підвищений АТ у 2040 осіб, що становить 7,3% від загальної кількості обстежених.  Фактично при належному в подальшому контролі за показниками артеріального тиску, дотриманні лікарських рекомендацій щодо профілактики та відповідному лікуванні – це  є попередженні ранні інфаркти та інсульти у цієї категорії людей, що ще раз підкреслює важливість проведення подібних акцій з метою профілактики та раннього виявлення захворювань у населення.

Серед відвідувачів розповсюджувались інформаційні буклети «Захистіть своє серце», «Контрольований артеріальний тиск – шлях до продовження Вашого життя», «Інформаційний лист для пацієнта з артеріальною гіпертензією», листівки проти тютюнопаління «Не вбивай себе»». Лікарі первинної ланки (дільничні терапевти, педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини) читали лекції, проводили бесіди про шкідливість тютюнопаління, важливість контролю за показниками артеріального тиску.

Маємо надію, що проведення таких акцій змусить людей частіше задумуватись про стан свого здоров’я і більше цікавитись профілактикою захворювань.

Новосад Сергій
головний лікар
Волинського обласного центру здоров’я