Учасники велогонки «Тур де Франс» живуть довше.

Про те, що помірні фізичні навантаження корисні, а тривалі навантаження – ні, відомо не тільки працівникам охорони здоров’я, а і широкому загалу. Чіткий об’єм фізичної активності, «корисний» для здоров’я досі не встановлений. До сьогоднішнього дня дослідження тривалості життя серед спортсменів були рідкісними, а результати – дещо суперечливими.

Тур де Франс – це одна із найбільш виснажливих спортивних подій у світі, протягом якої треновані професіонали-велосипедисти цілих три тижні виконують високо інтенсивні вправи. Вчені вирішили визначити середню тривалість життя серед учасників Тур де Франс та порівняти її з даними по решті населення. Була встановлена тривалість життя 834 велосипедистів з Франції (n=465), Італії (n=196) та Бельгії (n=173), котрі брали участь в Тур де Франс з 1930 по 1964 роки. Дати народження та смерті спортсменів взяті станом на 31 грудня 2007 року. Науковці порахували середній вік і порівняли їх із значенням у загальних популяціях Франції, Італії та Бельгії для відповідних вікових груп.

Було встановлено, що середня тривалість життя велосипедистів значно більша, а саме – на 17%, у порівнянні із середньою тривалістю життя у популяції. Вік, у якому померли 50% загальної популяції склав 73,5 роки проти 81,5 років серед учасників Тур де Франс. Основною знахідкою було те, що повторні дуже інтенсивні вправи продовжують тривалість життя у тренованих людей.

Отже, дане відкриття підкреслює важливість фізичних вправ без страху за те, що фізичні виснаження можуть негативно вплинути на стан Вашого здоров’я.