Йога допомагає знизити артеріальний тиск

Згідно з результатами нового мета-аналізу опублікованими в «American Journal of Hypertension», заняття йогою можуть допомогти гіпертонікам знизити рівень артеріального тиску як систолічного так і діастолічного.

Останнім часом було проведено чимало масштабних досліджень в яких вчені вивчали ефект від занять йогою при різних захворюваннях, в тому числі і при серцево-судинних. Вже вивчався вплив занять йогою при болях у спині, шизофренії, депресії, бронхіальній астмі, ревматизмі, та ін.

Під час проведення мета-аналізу науковці вивчали вплив тривалих ( більше 8 тижнів) занять йогою на рівень артеріального тиску (АТ) в пацієнтів з підвищеним АТ (120-139/80-89 мм рт. ст.) або з гіпертонічною хворобою (≥140/≥90 мм рт. ст.)

В мета-аналіз ввійшли 7 досліджень з загальним числом пацієнтів 452 людини. Згідно з отриманими результатами в порівнянні зі стандартною тактикою ведення пацієнта додаткові заняття йогою знижували систолічний та діастолічний АТ на 9,6 та 7,2 мм рт. ст. відповідно.

В ході аналізу було встановлено, що найбільший ефект від занять йогою відмічався в пацієнтів зі сформованою артеріальною гіпертензією в порівнянні з особами з прегіпертензією. Проте при додаткових заняттях йогою було зареєстровано більше небажаних ефектів. Автори нагадують, що ефект від йоги рівноцінний ефекту від звичайних фізичних навантажень, тому заняття мають проводитися під контролем кваліфікованого спеціаліста, а зосередитися варто на дихальних вправах та релаксуючих методиках.